ZA VÍNEM DO SVĚTA

11.7.2016

Italská vinice

Za vynikajícím vínem se vyplatí cestovat a to nejen po vlastech moravských ale i dál…

V létě 2016 jsme se vypravili do Rakouska, do oblasti Weinviertal, abychom zde navštívili proslulé tradiční vinařství – Weingut Kramer, seznámili se s mladým nadějným vinařem Michaelem Kramerem a přímo na místě jeho výroby zjistili, proč právě tato vína nacházejí své místo mj. na stole rakouského prezidenta.

Na podzim jsme se pak vydali ještě jižněji – do severoitalské oblasti Friuli, kde jsme v kouzelném kraji lemovaném Alpami i Jaderským mořem navštívili hned 7 skvělých vinařství a zažili fantastické hody. Osmé vinařství jsme pak nalezli ve vyšší nadmořské výšce, v alpském podhůří, okolí města Valdobbiadene. Tento region je pravlastí slavných italských sektů známých pod označením Prosecco, jež si v ničem nezadá se slavnější francouzskou Champagní.

Tento výlet jsme si o rok později rádi zopakovali, navštívili některá vinařství znovu a k tomu několik dalších…

Na začátku léta 2018 se chystáme ještě jižněji – do Kalábrie, abychom poznali další z tradičních italských vinařských regionů.

Již nyní však zodpovědně vyhledáváme a budujeme kontakty v dalších zemích jako je Slovensko, Maďarsko, Francie, Španělsko, ale také tak exotické destinace jako Argentina, Chile, Jihoafrická republika či Maroko. Prakticky dnes není na světě žádná vinařská země, kde bychom přímo nebo přes naše obchodní partnery neměli vytvořeny kontakty. Těšte se!